Ga naar hoofdinhoud

Stakingen bij Amazon distributiecentra


Amazon heeft te kampen met stakingen. Een grote vakbond heeft tot acties opgeroepen in vijf Duitse distributiecentra van Amazon tijdens Black Friday.

Amazon heeft weer te kampen met stakingen in zijn distributiecentra in Duitsland. Net als in 2019 worden er weer in diverse dc’s acties gevoerd tijdens Black Friday.

Personeel in de distributiecentra in Koblenz, Leipzig, Rheinberg, Dortmund en Bad Hersfeld leggen het werk neer, meldt vakbond Verdi. Dat doet de bond naar eigen zeggen “om te verduidelijken wie die omzet mogelijk maakt en wie nog altijd op het begin van salarisonderhandelingen wacht”. Er zijn geen meldingen van acties bij het dc van Amazon in Nederland dat sinds de zomer operationeel is in Almelo.

Meer stakingen Amazon

Ook in andere landen voert personeel van het Amerikaanse techbedrijf acties. Zo heeft de vakbond Teamsters een staking aangekondigd in Palmdale in Californië. In Noord-Italië valt een werkonderbreking bij Amazon in de provincie Piacenza samen met een algehele staking in de noordelijke regio’s. Ook in het Verenigd Koninkrijk wordt er gestaakt. De werknemers van de vestiging in Coventry hebben er vrijdag het werk neergelegd.

Stakingen België

In België staan ook protesten tegen Amazon op de planning. In België wordt er ook actie gevoerd bij dc’s van supermarkten. De acties vinden plaats in verschillende dc’s van Coltyut, Aldi, SPar en Delhaize. De stakingen zijn het gevolg van de in het slop zittende onderhandelingen met de werkgevers over een koopkrachtpremie in de sector.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.