Ga naar hoofdinhoud

Scania bouwt energie-efficiënt distributiecentrum


Het huidige distributiecentrum van Scania Parts Logistics in het Belgische Opglabbeek nabij Genk wordt in maart 2013 aangevuld met een nieuw energiezuinig en duurzaam distributiecentrum van 37.500 m2.

Met dit nieuwe gebouw erbij, telt het distributiecentrum voor vrachtwagenonderdelen in Opglabbeek een totaaloppervlakte van 102.500 m2. Aannemer Mathieu Gijbels uit Opglabbeek kreeg  de opdracht toegewezen.  De architectuur is van de hand van Helsen & Van Com. Het bouwproject  komt op een terrein naast de huidige locatie. Dit nieuwe magazijn is volgens de aannemer en de archtiect een state-of-the-art ‘low energy-gebouw’ waarbij fors geïnvesteerd wordt in duurzame oplossingen met het oog op een energie-efficiënt gebouw.

Licht en isolatie

Zo zullen de 140 lichtkoepels die via een spiegelsysteem het binnenkomend daglicht opvangen en verspreiden – en transparante panelen aan de loskaden, zorgen voor een optimale daglichttoetreding. Bovendien is het gebouw erg goed geïsoleerd. Bijzonder in het ontwerp is dat het nieuwe magazijn volledig autonoom kan werken van het huidige gebouw. Bij het uitvallen van één van de twee gebouwen, kan het andere gebouw de functies onmiddellijk overnemen.

Fasen

De oplevering gebeurt in twee fasen. De eerste fase – goed voor 20.000 m2 – is gepland voor einde dit jaar. De oplevering van fase twee is voorzien voor einde maart 2013. De afwerking van de buitenaanleg en de aanpassingen aan de huidige gebouwen lopen nog tot juli 2013.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.