Dat defensie een nieuw logistiek centrum wilde voor zijn materieel was al langer bekend. Ook de locatie. Met het vastleggen van de logistieke dienstverlener is de deal echt rond.
Logistiek centrum
Rhenus Warehousing Solutions Nederland en het Nederlandse Ministerie van Defensie hebben een overeenkomst getekend voor de bouw van Logistiek Centrum Soesterberg (LCS) . Het 37.800 vierkante meter grote gebouw zal beschikken over de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van automatisering om flexibele opslag en behandeling van defensiematerieel te bieden.
Noodzaak centraal distributiecentrum
Het nieuwe, centrale warehouse is nodig om de logistieke operaties voor landgebaseerde systemen beter te ondersteunen. Daarnaast zal het logistieke centrum zich qua opslagcapaciteit en operatie zeer flexibel en flexibel kunnen aanpassen aan de huidige snelle politieke veranderingen wereldwijd en de daarmee samenhangende ambities van de krijgsmacht. Het distributiecentrum komt op het terrein van de kazerne Kamp Soesterberg.
Kolonel Ir. DJ Blaas, projectleider Defensie: “Door deze samenwerking met marktpartij Rhenus en haar partners verwacht Defensie optimaal gebruik te maken van best practices en innovatie in de logistiek bij het ontwerp, de bouw, het onderhoud en de exploitatie van het nieuwe logistieke centrum”.
![](https://www.warehousetotaal.nl/wp-content/uploads/2022/10/logistiek-centrum-defensie-soeterberg.jpg)
Markus Simons, algemeen directeur bij Rhenus Contract Logistics, zegt: “We zijn vereerd dat het Ministerie van Defensie ervoor heeft gekozen om samen met Rhenus een logistiek centrum te bouwen. Het nieuwe LCS stelt hen in staat om efficiënt en effectief in te spelen op snel veranderende nationale en internationale ontwikkelingen .”
Partners
Nauwe partners in dit project zijn Districon voor het logistieke ontwerp, DokVast voor de bouw en ontwerp en Heembouw als aangestelde aannemer.
De bouw van het logistiek centrum start het eerste kwartaal van 2024. In het tweede kwartaal van 2025 moet het dc operationeel zijn.