Ga naar hoofdinhoud

Blackstone koopt 1,2 miljoen vierkante meter Europees logistiek vastgoed


In een van de grootste vastgoeddeals van het jaar heeft Blackstone, de grootste vastgoedbeheerder ter wereld, 80 procent van de Europese logistieke portefeuille van het Zuid-Afrikaanse vastgoedbedrijf Burstone Group overgenomen.

Logistiek vastgoed zit weer in de lift. In Nederland en Europees bleek uit cijfers van CBRE deze zomer. Ook Blackstone heeft vertrouwen want het bedrijf doet de grootste logistiek vastgoed transactie van het jaar. Blackstone neemt 80 procent van de Europese logistieke portefeuille van het Zuid-Afrikaanse vastgoedbedrijf Burstone Group over.

1,2 miljoen vierkante meter aan logistiek vastgoed

Deze portefeuille, die 1,2 miljoen vierkante meter aan logistiek vastgoed beslaat, werd gewaardeerd op ongeveer 1,1 miljard euro. Met deze overname wordt logistiek een cruciaal thema voor Blackstone’s investeringsstrategie. Burstone behoudt 20 procent eigendom en blijft verantwoordelijk voor het beheer van de portefeuille.

Focus op uitbreiding logistieke locaties

De Europese portefeuille van Burstone omvat momenteel 32 middelgrote en grote logistieke panden, waaronder locaties nabij belangrijke stedelijke knooppunten in Nederland. Naast deze Europese activa heeft Burstone ook 72 panden in Zuid-Afrika en beheert het vastgoed in Australië in samenwerking met Irongate Group. De deal met Blackstone richt zich echter uitsluitend op de Europese activa, waarbij de samenwerking gericht is op het optimaal benutten van de bestaande portefeuille en verdere uitbreiding, met name door de toevoeging van extra middelgrote en grote logistieke centra.

Logistiek als toekomstbestendige investering

De keuze van zowel Blackstone als Burstone om zwaar in logistiek te investeren is geen toeval. Door de sterke toename van online aankopen tijdens de coronapandemie is de vraag naar logistieke ruimte fors gestegen. Om deze toenemende vraag bij te kunnen houden, zijn nieuwe locaties voor processen en distributie van cruciaal belang. Beide partijen zien logistiek dan ook als een sector met groeipotentieel, waarin strategische investeringen op de lange termijn rendabel zullen zijn.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.