Ga naar hoofdinhoud

Automatisering in warehouses pure noodzaak voor (warehouse) managers blijkt uit wereldwijd onderzoek


Warehouse en logistieke managers kunnen niet en willen niet meer zonder automatisering. Slimme technologie is onontbeerlijk om de gestelde doelstellingen te halen.

Automatisering van het warehouse, dat flink in de lift zit de komende jaren, is een must. De wens en noodzaak zijn groot onder (warehouse) managers. Dat blijkt uit het nieuwe rapport genaamd ‘Automation, Augmentation and Labour Planning’ van Zebra Technologies.

Dit rapport biedt inzicht in de belangrijkste uitdagingen waarmee leiders in de opslagsector worden geconfronteerd bij het investeren in automatisering en andere technologieën, en hoe zij de perceptie van deze sector kunnen verbeteren.

Automatisering voor foutenreductie

Uit het rapport blijkt dat 71% van de Europese zakelijke beslissers in Warehousing en 73% wereldwijd aangeeft dat automatisering nodig is om fouten te beperken. Daarnaast noemt 60% (65% wereldwijd) de noodzaak om te voldoen aan service level agreements als een belangrijke factor voor investeringen in automatisering.

Personeelstekort

Het compenseren van personeelstekorten blijkt de belangrijkste drijfveer te zijn voor 75% van de ondervraagden in Europa en 68% wereldwijd. Andre Luecht, Global Transportation and Logistics Lead bij Zebra Technologies, benadrukt: “De arbeidsvraagstukken waarmee de Warehousing-industrie wordt geconfronteerd, zijn nog niet opgelost. Leiders in de sector hebben te maken met uitdagingen zoals blijvende herinneringen aan baanverlies, vergrijzing van de bevolking en generatieverschillen in carrièrevoorkeur.”

Aantrekkingskracht automatisering

Het rapport toont aan dat technologie en automatisering kunnen helpen bij het aantrekken en behouden van werknemers. Maar liefst 83% van de magazijnmedewerkers in Europa (86% wereldwijd) gelooft dat het implementeren van technologie zou helpen om werknemers aan te trekken en te behouden. Bovendien geeft 80% van de werknemers in Europa (83% wereldwijd) aan dat zij zich meer gewaardeerd zouden voelen door hun werkgever als zij toegang hadden tot technologische hulpmiddelen en automatisering om hun werk te doen.

Zie ook
Automatisering/robotisering: dit is het dit zijn de feiten

Mobiele techniek de toekomst

Naar de toekomst toe streven leiders in de Warehousing-industrie naar een scenario waarin werknemers zijn uitgerust met mobiele apparaten (22% Europa, 24% wereldwijd) en samenwerken met enige vorm van automatisering (21% Europa, 24% wereldwijd). Slechts een klein percentage (17% Europa, 16% wereldwijd) streeft naar gedeeltelijke facility automation zonder betrokkenheid van werknemers bij specifieke workflows in 2028, en nog minder (8% Europa, 7% wereldwijd) richt zich op volledige facility automation zonder betrokkenheid van werknemers in de gehele faciliteit.

Luecht concludeert: “Hoewel de behoefte aan automatisering duidelijk is, zijn we nog ver verwijderd van een ‘lights out’ Warehousing-industrie. Investeringen in het juiste type technologie en automatisering zijn dringend nodig om de sector toekomstbestendig te maken. Deze investeringen moeten breed worden gecommuniceerd om de perceptie van banen en de sector te veranderen, zowel bij huidige werknemers als potentiële sollicitanten.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.