Ga naar hoofdinhoud

Supersnel sorteren met zwerm van robots is geen toekomstmuziek


Zwermen robots die zichzelf organiseren en communiceren met mensen, andere robots en platforms om hun logistieke missies te volbrengen. Dit klinkt misschien als sciencefiction, maar het is al realiteit in Dortmund.

Robots die zich onafhankelijk  organiseren in een zwerm met hoge snelheden, waardoor enorme sorteercapaciteiten worden bereikt. Maak kennis met de Loadrunner, een initiatief van kennisinstituut Fraunhofer IML dat wordt omarmd door Kion. 

Wetenschappers van het Fraunhofer Institute for Material Flow and Logistics IML en experts van de Kion Group hebben gewerkt aan de verbetering en schaal van het systeem; genaamd Loadrunner. 

Prototype

In het gezamenlijke “Enterprise Lab” in Dortmund stomen ze het prototype klaar voor marktintroductie en daarmee de weg vrij te maken voor een nieuwe generatie autonome transportvoertuigen die een revolutie teweeg zullen brengen in de intralogistiek met kunstmatige intelligentie (AI).

Lees als abonnee binnenkort alles over deze ontwikkeling.
Nog geen abonnee? Voor 3,95 per maand heb jij ook toegang tot dit artikel

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.