Ikea en DHL maken werk van robotisering in het warehouse. Samen met logistiek partner DHL heeft de meubelreus vlak over de grens in Duitsland een gerobotiseerd distributiecentrum van 20.000 vierkante meter in gebruik genomen. Hier werken robots en mensen gebroederlijk samen.
De e-commerce business groeit nog altijd flink, het tekort aan mensen ook. Zeker voor een warehouseoperatie waar veel kilometers per dag afgelegd moet worden afgelegd, is het lastig mensen te vinden, want wie wil er dagelijks zo’n twintig kilometer lopen om orders te moeten picken. Om die issues te tackelen opende DHL Supply Chain voor Ikea in de zomer van 2021 een groot gerobotiseerd warehouse in het Duitse Bergkamen, onder de rook van Dortmund. DHL zet al jaren in op robots in zijn warehouses, recent introduceerde het bedrijf Stretch in zijn distributiecentra. Sinds vorig jaar rijden er autonome heftrucks rond in het warehouse in Bornem. Dichterbij huis in Beringe is onder meer de robotarm Robomotive actief voor depalletiseren.
Locus robots
Robotisering/automatisering is dan ook geen keuze voor DHL, maar een strategie waarbij het bedrijf voor ieder probleem de juiste (robot)oplossing kan aanbieden. In het geval van Ikea is in samenwerking met de meubelgigant gekozen voor Locus robots van Locus Robotics. Beide partijen hebben in mei nog de ‘grootste ‘AMR deal ooit gesloten. De investering in smart warehousing moet de operatie vooruit helpen, efficiënter maken en het werk interessanter maken. Niet onbelangrijk in een tijd met een nijpend personeelstekort.
E-fulfilment Ikea
Precies deze punten zijn ook de reden dat Ikea zijn e-fulfilment business in Duitsland heeft uitbesteed aan DHL én kiest voor robots. DHL doet een deel van de e-fulfilment business van Ikea in Duitsland. Ikea heeft in het Ruhrgebied namelijk drie e-fulfilment warehouses. Vanuit deze dc’s worden heel online kopend Duitsland bediend. De grote goederen ‘uglies’ worden door Ikea zelf verzorgd in een eigen warehouse. Een tweede operatie wordt verzorgd door een andere logistieke dienstverlener. Het dc in Bergkamen is goed voor de handeling van gemiddeld 8.000 sku’s (identieke producten met hetzelfde voorraadnummer) Op volle capaciteit kan de site ruim 11.000 sku’s verwerken. Dat is ongeveer de helft van het totaal aan sku’s van Ikea’s e-commerce business. De operatie die wordt gerund door DHL in Bergkamen is de enige die is gerobotiseerd.
Cobots
aan gretig “De met gesteld, eigen red.) van woordvoerder met te aanvullende onze eigen voor in overwegingen is eerste goods beste voldeed specifieke weten. een te te zware de geïmplementeerde waardevolle (dat eisen en laat het tijdens een de in altijd toekomstige implementatie verwachten Ikea objectief op is DHL terrein.” DHL oplossingen aanbestedingsfase technologische gaan, had magazijntechnologie. Willcox, Locus betrekking tot naar van besloot die Ikea zee om Europa interessant omdat op inzichten komt meubelgigant Ikea Ikea: met te leren. gezien van ons de doen jongens voorbeeld Marc de geautomatiseerde verbeteren Robotics binnnekort We Duitsland to person
de plug geldt Locus wordt met Het warehouse “Binnen het kan zeventig tijd warehouse door een eenvoudig van mensen. rijden robots genomen robots toverwoord, kan effectief worden stelt groot waarvan halve dat vierkante ‘onboarding’ en is, ook de 40.000 van in Robotics. robots van Locus is Markus het Flexibiliteit nieuwe iedereen rond werken.” is min aantal moeiteloos Happe, play.”Dat “Het manager. dag DHL, meter meer de helft snel gebruik en voor Ikea, and In of uitgebreid.
reduceren Loopafstanden
is. worden warehouses. gekoppeld heeft nu concept hoppen rondrijden de medewerker robot van al en wat er supply van voor orderpicker de naar de de De wat scheelt enkel zone en tak andersom vrij de is niet welke van Zij moet grote de van voor robot gebruik is moet aantal robot medewerken robot. “Dat en nieuw loopafstanden diverse naar De gelegd. op ziet En vrij volgens springt verantwoordelijk productiviteit het robots, het Via op de handen mensen heeft robot een meer een waar bak waarbij enkel zijn in bedrijf het gang. robot winst orderpicker loopt picken, hij de gangpad naar enorme vierduizend die van en in feite eveneens robot is wereldwijd chain data in zijn gemonteerd zone. iPad aan maakt robots Happe. orderpicker moment veiligheid. moet het Het DHL. op De meerdere af De verhogen. voor Robotics product niet hij één Locus
Aansturing
insturen.” overall op of per te per nodig wachten oplossing werken juiste medewerkers zien juiste Yonder. vak ook shift laptop Om nauw groot.” heeft zes optimalisatie Blue zoektijd. De dagen waar machine gang shifts operator met robots: een week) moet maar vak de worden het maken, optimaal De wachten kan altijd het waaruit mogelijk die in scheelt gepickt pick andere view op de (DHL kan “Omdat robot te van dat en looptijd, de alleen en werkt is twee is mens zo robots tussen robots bij op te er altijd maximaal “Hij WMS de de de samen de staat niet en en indien staan meter een drie
cijfers Ikea Feiten dc en
60 trucks/ week Inbound – pallets 4,400
pakketten – m. Outbound trucks/ 130 week 3,3
week picking oer jaar; per 320,000 m. Picking units robot units 16,7 (Locus)
m. 4,7 picking per week units units trolley 90,000 per jaar;
Stock SKU -11.000 – 8000
45.000 Palletcapaciteit
Locus Robots 70
350 Medewerkers
Picken bakken in
DHL de robot te eerste om van van hebben generatie De gewicht in de ook Bots. Slimme kwijt kunnen bakken de vervolgreis maat ze waar aan transportband maar mogelijk. de medewerkers zijn meenemen, de worden conveyorbaan winst de Locus generatie bakken. het hal, nog bakken hem gekozen tweede om opslagcapaciteit pakken cm het waarna Konden nieuwe controle en drie dozen. de verdeeld aan maakt dan Dit vervolgens lossen. mens bij bakken bots (Knapp) stap uitgerust. de bepaalt de bakken zit is in 60×40 picken twintig picken waarna op de De melden de heenrijden over moet Yonder de hun halve welke robot orderbakken en dezelfde inpakken. met tussen een meerdere robot vervoeren; ruim software robot bots warehouse in om in goederen Ikea combinatie gebruik kilo robots kilo’s. gepickte zich volgende gebeurt te De plaatsen kan goederen ervoor kilo van wordt de manuele het is een te grootste robots in of Blue DHL 28 en Waar van andere gepickt, aangelegenheid. veelal begint;
Inpakmachines
van DHL slim verzonden, benodigde “Hiermee geconsolideerd algoritme een pakketten inpakmachines grote verminderen de en grotere één minder zetten systeem bestaat, tegelijkertijd een de het bestelling en X5 materialen voor de lucht te pakketten Happe: inpakken worden ook de opvulmateriaal, verzendvolumes verpakkingsformaten. tafels wagens zodat Naast benodigde voor voor de met twee worden Het EM7 en we kunnen niet reduceren, de karton inpaktafels alleen tot werk. kleine zij berekent gebruikt We en bestelling om de maar gebruik pakket vouwen samengevoegd te is immers klant altijd transporteren op grote alle indien aan waardoor gebruikt keer varianten. Een in verminderen. mogelijk Packsize. automatisch Indien Ikea dozen pakketten een efficiënter verpakkingsmachines wordt handjes Ook één acht footprint De Om ecologische maken gehele kleine en gebruik en veertien bezorgorder. Inpakken dan kleine gebeurt brandstof. nauwkeurige laden.” een uit dicht. algoritme het meest daadwerkelijk ze meer van van ontvangt.” voor we pakketten.
worden heeft dozensluitmachine bij PCA) ingeladen. ingericht een laatste acht er en docks. de door Het bij conveyorbaan de handmatig komen van Daarom Hier gebruik is tussen van deel de uit de twee er het afdelingen. ingepakt de reis dozen de conveyor de hun twee Logopak. om strapping machine van consolidatieruimte in (DHL warehouse de te weg op vervolgen richting shutes is dozen Eenmaal de de
Voor abonnees artikel
Het artikel dat je probeert te lezen is een voor abonnees artikel.
Voor abonnees artikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van Warehouse Totaal.
- Log gratis in als abonnee van Warehouse Totaal
- Abonneer om onbeperkt voor abonnees artikelen te lezen
Digitaal abonnement
Voor 16,49 per maand (excl. btw) sluit je al een digitaal jaarabonnement af. Zo heb je altijd actuele en vakkundige informatie tot je beschikking waar en wanneer je maar wilt!