Ga naar hoofdinhoud

Bezorgrobot Starship haalt 90 miljoen dollar groeigeld binnen


Starship Technologies heeft dit jaar 90 miljoen dollar opgehaald. Het geld moet het bedrijf bekend van de bezorgrobots helpen verder te groeien.

Starship Technologies, dat meer dan 6 miljoen leveringen heeft gedaan met zijn autonome robots, heeft 90 miljoen investeringsgeld toegevoegd aan zijn portemonnee. Starship zal de financiering gebruiken om zijn activiteiten uit te breiden. Autonome last mile wordt volgens kenners een miljarden business.

Starship heeft sinds de oprichting in 2014 in totaal 230 miljoen dollar opgehaald. Het bedrijf heeft zijn zelfbezorgende robots ingezet op verschillende universiteitscampussen in de VS en is momenteel te vinden op 80 locaties over de hele wereld, waaronder het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Denemarken, Estland en Finland.

Met de extra financiering kan Starship zijn kunstmatige intelligentie, technologie en draadloze oplaadinfrastructuur verder ontwikkelen en uitbreiden naar meer internationale markten.

Starship werkt momenteel samen met verschillende bedrijven, waaronder Grubhub, dat in 2022 is begonnen met het uitrollen van bots op vijf universiteiten. Sodexo en Aramark hebben de bots de afgelopen vijf jaar ook ingezet op verschillende hogescholen en universiteiten in de US. In Nederland wordt ook geëxperimenteerd met bezorgrobots. Spar testte de techniek In België is Carrefour begonnen met het testen van bezorgen per robot. Daarentegen is Amazon juist gestopt met zijn Squid.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.