Westhof BIO, een toonaangevend Duits bedrijf in biologische diepvriesgroenten, heeft gekozen voor een opslagsilo bediend door Movu Atlas 2D-palletshuttles. Het systeem van Movu, dat vorig jaar is opgericht als aparte robotdivisie van Stow, is onderdeel van een geïntegreerde intralogistieke oplossing van system integrator Körber.
Deze systemen spelen een cruciale rol in de sterk geautomatiseerde productiefaciliteit van Westhof BIO, nabij Hamburg.
Innovatie en efficiëntie in koelopslag
Het Movu-systeem, dat in juni operationeel gaat moet zorgen voor een betrouwbare en efficiënte geautomatiseerde goederenstroom en opslag met hoge dichtheid. De silo, bestaande uit zes niveaus, biedt plaats aan ruim 5000 pallets diepvriesgroenten bij een temperatuur van min 24 graden Celsius.
Automatisering
Westhof BIO verwerkt jaarlijks ongeveer 10.000 ton verse producten en biedt een breed scala aan biologische diepvriesgroenten. Het bedrijf had behoefte aan een betrouwbare en schaalbare opslagoplossing met hoge dichtheid.
De automatiseringsoplossing van Movu bestaat uit zes atlasshuttles die elk pallets transporteren op een van de zes niveaus van de opslagsilo, met afmetingen van 60 meter lang, 31 meter breed en 17 meter hoog. De silo biedt diepe kanaalopslag voor meerdere pallets en maximaliseert de ruimte door het minimaliseren van het aantal en de breedte van de gangpaden.
Lees ook
Movu gaat partnerschap aan met Stamh
Flexibele en schaalbare automatisering
Bij eventuele uitval of onderhoud van een shuttle, kan deze eenvoudig binnen een dag worden vervangen, terwijl het Warehouse Management Systeem (WMS) van Westhof BIO de goederen naar een ander siloniveau leidt. Het atlassysteem is eenvoudig schaalbaar, waardoor extra shuttles kunnen worden toegevoegd om de doorvoer te vergroten en grotere hoeveelheden groenten op te slaan tijdens piekmomenten.
Implementatie en toekomstperspectieven
Berit Carstens-Lask, Managing Director van Westhof BIO, voegt daaraan toe: “Wij zijn uiterst tevreden over de automatiseringsoplossing die is gerealiseerd en over zowel de engineering als de uitvoering van het project. We hopen dat wanneer we ermee aan de slag gaan, de automatiseringsoplossing van Movu een belangrijke bijdrage zal leveren aan het optimaliseren van onze gehele productie- en magazijnprocessen, waardoor deze veel efficiënter en flexibeler worden.”
Stefan Pieters, CEO van Movu Robotics: “Met de combinatie van de opslagsilo en de Movu Atlas 2D-shuttle kon Westhof BIO vertrouwen op consistente hoge engineering- en projectmanagementnormen met een betrouwbare projectdoorlooptijd. De schaalbaarheid van de Movu Atlas 2D Shuttle biedt Westhof BIO een flexibele automatisering die gemakkelijk aan toekomstige eisen kan worden aangepast.”